Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: tensorflow dll load failed...1073  (Przeczytany 291 razy)
« : 13:27 13/03/19 »
cheppeniathan Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Witajcie,
to mój pierwszy post zatem przede wszystkim "cześć!"

Próbuję uczyć się pythona i mam mega problem z instalacją tensorflow. Próbuję z różnych tutoriali na youtube ale efekt jest mizerny.
Do tej pory udało mi się zainstalować anaconda. Mogę otworzyć anaconda prompt i kiedy wpisuję w niego print(tensorflow.__version__) to mam odpowiedź 1.13.1
Czyli jak rozumiem tensorflow jest zainstalowany.
Tak przy okazji instalowałem najpierw przy wsparciu filmu tego:
https://www.youtube.com/watch?v=ujTCoH21GlA&t=318s
a potem tego:
https://www.youtube.com/watch?v=SfNFz3dRloI

Schody zaczynają się w pycharm.
Robię wszystko tak jak pokazane jest w tych filmach, kiedy wpisuję w edytorze:
import tensorflow as tf
print(tf.__version__) 
trójkąt run mam na zielono, wszystko wskazuje, że jest ok a jednak po naciśnięciu wywala mi błąd:
....(wiele linii podobnych jak ta poniżej)
File "C:\Anaconda3\envs\tensorflow\lib\imp.py", line 343, in load_dynamic
    return _load(spec)
...i błąd:
ImportError: DLL load failed with error code -1073741795

Mam podpowiedź by wejść na https://www.tensorflow.org/install/errors i sprawdzić ten błąd ale go tam nie ma.

System operacyjny win7 professional 64, instalacja CPU
Proszę Was o pomoc. Dopiero się uczę zatem liczę na wyrozumiałość.
Dzięki, Arek..
« Odpowiedz #1 : 18:15 20/03/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Reputacja: 30

Instalacja TF może sprawiać kłopoty Uśmiech Ja polecam instalować TF z Anacondy lub Minicondy. Szybciej, łatwiej, wygodniej.
« Odpowiedz #2 : 22:21 06/04/19 »
cheppeniathan Offline
Hello World!

*

Hmm.. tak właśnie robiłem. Zresztą zgodnie z filmami instruktażowymi jakie znalazłem. Najpierw instalowałem pythona, potem anacondę, następnie pycharm.
Niestety nigdy nie udało mi się w pycharm  nie mieć błędów.
Powiem szczerze, że jestem załamany bo spędziłem na tym już kilka dni i zamiast uczyć się programowania to stoję w miejscu.

Najgorsze jest to, że na początkowym etapie na jakim jestem cholera wie, czy ja coś robię źle, czy brakuje mi czegoś w kompie, czy chodzi jeszcze o coś innego.

No i na dodatek nie znam nikogo kto ogarnia pythona. Nad sobą w robocie mam gości od java script itp.

pomocy Uśmiech!
« Odpowiedz #3 : 18:53 07/04/19 »
raydeal Offline
Professional Python User

Reputacja: 81

@cheppeniathan jak się uczysz Pythona to nie zajmuje się Tensorflow to są dwa różne tematy, najpierw przynajmniej podstawy Pythona potem Tensorflow. Jeśli już chcesz się bawić Tensorflow to zostaw PyCharma - on nie do tego służy. Zainstaluj Jupyter a pozbędziesz się bólu głowy. A może nawet już go masz zainstalowanego jeśli zainstalowałeś Anaconde (o ile nie Miniconde Uśmiech) PyCharm żeby współpracował z różnymi dziwnymi środowiskami jak Anaconda, Tensorflow itp. to musi być odpowiedni skonfigurowany. Nie poradzę jak bo ja nie używam Uśmiech

Edit
Jeszcze jedna wskazówka o której zapomniałem - jak oglądasz, czytasz jakikolwiek tutorial to pierwsze co sprawdź to date jego publikacji, jeśli starszy niż 1-2 lata i masz problem którego nie możesz rozwiązać w powinno działać - poszukaj nowszego tutoriala. Sprawdzaj wersje libów które są używane - nie ma w tutorialu wymienione - masz problem, którego nie możesz rozwiązać bo zgodnie z tut powinno działać - poszukaj nowszego tutoriala.
Tensorflow się tak szybko zmienia że niektóre tutoriale sprzed roku mogą na aktualnej wersji nie działać.
« Odpowiedz #4 : 19:14 07/04/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

To wszystko prawda co napisal uzytkownik raydeal, ale jest teraz cos takiego jak PyCharm for Anaconda (zarowno wersje Pro jak i community).

« Odpowiedz #5 : 19:24 07/04/19 »
raydeal Offline
Professional Python User

Reputacja: 81

Może i jest tylko nie wiadomo czy działa poprawnie. Kolega ma za dużo "nowinek" na raz i nie panuje nad tym więc jeśli się pozbędzie czegoś co jest niepewne a zacznie używać czegoś co jest od samych początków ML do tego stosowane czyli Jupyter to może będzie mu łatwiej wystartować. Ja na pewno nie zaczynałbym od Tensorflow stawianego samemu.
Zainstalowanie i doprowadzenie Tensorflow do tego żeby działał już jest sztuką samą w sobie. Na jednych maszynach/komputerach może to jest łatwe ale na innych już nie. Jeszcze zależy od tego co się chce.
« Odpowiedz #6 : 19:35 07/04/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Zgadzam sie ze nie ma co kombinowac (na razie) z PyCharm for Anaconda i postawic na stare, sprawdzone rozwiazania. Mnie instalacja pod Ubuntu TF + Keras zajela <5 min, wlasnie dzieki miniconda. Instalowanie wszystkich zaleznosci pod Windowsem, bibliotek NVIDIA, TF osobno to rzeczywiscie nie latwa sprawa. Na ogol problemem jest dobranie odpowiednich wersji bibliotek. Miniconda wyrecza z tego.
« Odpowiedz #7 : 10:41 09/04/19 »
cheppeniathan Offline
Hello World!

*

Panowie, bardzo serdecznie dziękuję za rady Uśmiech. Posłucham ich i mam nadzieję, że ruszę dalej.
ps. oczywiście podstawy pythona poznałem, od nich zacząłem ale zachciało mi się czegoś więcej no i nie miałem pojęcia, że utknę na tak długo.
A propo podstaw... mnie spodobała się ta książeczka, są też filmiki na YT:
"The Automate the Boring Stuff with Python Programming"

update:
jeszcze raz dziękuję za rady. Uczę się jupytera, Pandas, ...analizy danych. Po tym na pewno przyjdzie czas na tensorflow. Jupyter jest zajefajny :-)
dziękuję Panowie!
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group