Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Python - próg wejścia  (Przeczytany 650 razy)
« : 22:31 14/03/19 »
trifek Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Witajcie Uśmiech
Od wielu lat pracuję jako programista php. Ostatnio widuję coraz więcej ogłoszeń Pythona. Stawki są sporo atrakcyjniejsze niż w PHP.

Ciężko jest zacząć w Pythonie? Mam na myśli łatwość znalezienia pracy (najlepiej zdalnej), ilość nauki itp.

Warto w to iść? Uśmiech Duża jest konkurencja? Python na www to głównie django?
« Odpowiedz #1 : 15:30 25/03/19 »
Guaz Offline
Professional Python User

Reputacja: 64

Najwięcej ogłoszeń znajdziesz właśnie w Django, czasem się zdarzy Flask, inne to raczej ewolucja 'hobby' i nie przekształcenie się na to co jest powszechną technologią Uśmiech.

Jeśli chodzi o zaczęcie, do Django polecam:
https://tutorial.djangogirls.org/pl/

Wiele pewnie będziesz skipował bo masz wiedzę z tego zakresu, a on porusza wszystko od podstaw, w dodatku jest dobrze zrobiony po Polsku.

Jeśli chodzi o trudność znalezienia pracy, wszystko zależy od człowieka, ogłoszenia są co chwilę, wiec nie wydaje mi się (to nie moja dziedzina) aby było ciężko się gdzieś dostać. Co do pracy zdalnej, wdrażając się w technologię, odradzam. Natomiast jeśli będziesz pewny swoich umiejętności, to myślę że jest to też osiągalne.

Konkurencja jest na pewno też jakaś znacząca, choćby przez rosnącą popularność pythona. Jednak osoba z doświadczeniem w innym środowisku powinna mieć łatwiej Uśmiech

Tyle mogę przypuszczać na podstawie wypowiedzi kolegów, mam nadzieję że jakoś pomogłem choćby względnie trafnie Chichot

Python 3.5+ / Mint

Daje wędkę zamiast ryby. Chyba że ktoś się chce czegoś nauczyć, wtedy chętnie pomogę każdemu.
Za rybę niestety trzeba zapłacić Z politowaniem.
« Odpowiedz #2 : 15:47 25/03/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Reputacja: 30

Nie tylko DJango, także Flask, Pyramid, Twisted, Tornado, TurboGears i podobne, Ostatnio także MASONITE:

https://docs.masoniteproject.com/ <- dość ciekawy projekt, ktoś korzysta?

Pamiętaj też o progu wyjścia, w Pythonie jest wysoki. Tzn. jak złapiesz bakcyla nie będziesz chciał wyjść z tego ekosystemu.
« Odpowiedz #3 : 19:33 25/03/19 »
Guaz Offline
Professional Python User

Fakt, Pyramid jeszcze widziałem, natomiast pozostałe...
Cóż, ja osobiście przeglądając od kilku lat ogłoszenia z Pythona, chyba najzwyczajniej nie zwróciłem uwagi aby pozostałe z wymienionych gdzieś było wymagane/mile widziane Uśmiech

Python 3.5+ / Mint

Daje wędkę zamiast ryby. Chyba że ktoś się chce czegoś nauczyć, wtedy chętnie pomogę każdemu.
« Odpowiedz #4 : 20:52 25/03/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

To prawda. Te na literkę T bardzo rzadko się pojawiają, czasem, ale też sporadycznie Pyramid.

No i jest sporo fajnych REST-owych rozwiązań ( Starlette, HUG, Falcon i inne), o które też nikt nie pyta Uśmiech

Ciekaw jestem czy Masonite się przyjmie.
« Odpowiedz #5 : 13:37 04/04/19 »
wektor Offline
Hello World!

*

Reputacja: 5

Też mam podobny problem czy jest  sens dalej uczyć się pythona i django czy lepiej przerzucić się na php. Najwięcej ofert pracy jest w php ale z drugiej strony w pythonie zdarzają się takie kąski jak chociażby ostatnia oferta pracy na naszym forum w Krakowie do 22000. Junior tam to chyba dostanie z 8000 a w php to raczej niemożliwe.
« Odpowiedz #6 : 16:46 08/04/19 »
Guaz Offline
Professional Python User

Ilość =/= Jakość Chichot.

Umiejąc dwa środowiska, tak czy siak rozwijacie się w obu, bo niektóre języki podchodzą do czegoś inaczej, więc ma się skale porównawczą, a inne rzeczy przychodzą łatwiej gdy zna się więcej sposobów Uśmiech. Według mnie warto spróbować swoich sił w pythonie, mimo wszystko względnie cały czas prze do przodu w popularności.

Python 3.5+ / Mint

« Odpowiedz #7 : 13:13 12/04/19 »
aleksander Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Ciekaw jestem czy Masonite się przyjmie.
Rzuciłem wzrokiem na dokumentację i wydaje mi się, że autorzy silnie inspirowali się Laravel.
Elegancko ten kod wygląda.
Przebicie się w dwubiegunowym (Django / Flask) świecie frameworków Pythona będzie ciężkie.
« Odpowiedz #8 : 08:54 30/04/19 »
TomekW Offline
Hello World!

*

Reputacja: 1

Cześć!

Mam podobne pytanie, obecnie pracuje jako app admin, dobra kasa jest, ale od prawie 4 lat na noce i mam dość nocek. Od 2-3 lat programuje, pierwsze 6-10 miesięcy nauka, potem automatyzowałem swoją pracę (pod solarisem / unixem), obecnie znam Pythona, kilka dodatkowych bibliotek (Beautiful Soup, psutil, matplotlib, xlsxwriter, win32,  pandas (średnio), do tego trochę bash, trochę perl, trochę java, dobrze html, css
Obecnie uczę się django i nie wiem do końca co dalej. Czy rozwijać się pod dev ops, jeśli tak to gdzie zacząć, czy iść w django a może django + big data / dev ops, ML.
Od czego byście zaczęli? Co napisać w CV?
Ile mogę zarobić w pierwszej pracy stricte jako developer?
Po jakim czasie docisnę do 10k na czysto / miesiąc?
Wszelkie porady wskazane
« Odpowiedz #9 : 15:55 30/04/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

DevOps to dobry kierunek od strony ka$y, ale to trzeba lubić i znać od podszewki OS, sieci, wszelkie kubernetetsy, dockery, CI, DI, itd. Choć jeśli pracujesz jako admin, to podstawy już masz.
« Odpowiedz #10 : 17:49 30/04/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Rzuciłem wzrokiem na dokumentację i wydaje mi się, że autorzy silnie inspirowali się Laravel.
Elegancko ten kod wygląda.
Przebicie się w dwubiegunowym (Django / Flask) świecie frameworków Pythona będzie ciężkie.

Przebić się zawsze jest trudno, ale jak będzie dobry... Szkoda, że autor i cała społeczność tego frameworka to na razie ....kilka osób Uśmiech
« Odpowiedz #11 : 21:15 30/04/19 »
TomekW Offline
Hello World!

*

Problem w tym że pracuję jako app admin. Wiedzę z tego mam obiektywnie taką sobie :/
« Odpowiedz #12 : 14:53 01/05/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Na DevOps jest spore zapotrzebowanie. Po Security i Big Data jest to jedna z najlepiej opłacanych specjalności w IT.
« Odpowiedz #13 : 20:25 01/05/19 »
TomekW Offline
Hello World!

*

Myślisz, żeby iść nawet na Juniora, czy od razu lepiej szukać regulara?
Obecnie pracuję jako Expert / Professional
Czego powinienem się douczyć? Django mi się przyda?
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group