Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyStok #39, 20 marca 18:00, Białystok: AI w diagnostyce obrazowej i metaklasy
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Proszę o pomoc w zadaniu!  (Przeczytany 294 razy)
« : 15:20 15/03/19 »
Tig3r2204 Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Dostałem zadanie domowe na ocenę. Nie umiem tego zrobić, czas mam do poniedziałku może ktoś je napisać? Treść podaję tutaj Duży uśmiech

Komputer pyta się o kwotę (do 1000).
Na ocenę 2 : wypisuje te kwotę z symbolem "zł"
Na ocenę 3 : podaję czy będą jakieś banknoty (dla kwoty min. 10)
Na ocenę 4 : podaję czy kwota będzie wypłacona w monetach, banknotach czy w monetach i banknotach.
Na ocenę 5 : ile będzie wypłacone w banknotach a ile w monetach.
Na ocenę 6 : ile i jakich monet i banknotów będzie wypłacone.

Bardzo proszę o napisanie tego z wszystkimi funkcjami jakie tu napisałem.
« Odpowiedz #1 : 18:16 15/03/19 »
sig Offline
Professional Python User

Reputacja: 87

Z czym dokładnie masz problem? Bo to wszystko banalne jest.
« Odpowiedz #2 : 14:25 16/03/19 »
Tig3r2204 Offline
Hello World!

*

Jestem w 8 klasie i mam problem z całym pythonem  Płacz
« Odpowiedz #3 : 14:50 16/03/19 »
Ulther_Ego Offline
Hello World!

Zobacz profil WWW
*

Jestem w 8 klasie i mam problem z całym pythonem  Płacz

Wybacz młody kolego, ale w takim przypadku ocena powinna być przypisana dla kogoś kto napisze taki programik. Nie idź na skróty, postaraj się rozwiązać samodzielnie.
 Na zachętę podam Ci rozwiązanie na ocenę 2, abyś mógł dalej sam pomyśleć jak rozwiązać następne. To są naprawdę łatwe rzeczy, chwilkę przysiąść i się nauczysz, zamiast odpalić grę Język

Kod
#!/usr/bin/python3
# -*- coding:utf-8 -*-

kwota = float(input("Proszę podać kwotę do wypłacenia: "))
if kwota <= 1000:
   print(f"Podana kwota to: {kwota} zł")
else:
   print("Brak pieniędzy w bankomacie.")
« Odpowiedz #4 : 11:05 17/03/19 »
Tig3r2204 Offline
Hello World!

*

Ehh... Siedziałem trochę nad tym i mi nic nie wychodzi..
« Odpowiedz #5 : 15:18 17/03/19 »
firemark Offline
Advanced Python User

**

Reputacja: 16

Nawet nie wysilisz się powiedzieć co ci nie wychodzi ;_;
« Odpowiedz #6 : 18:11 17/03/19 »
sig Offline
Professional Python User

Reputacja: 87

Ehh... Siedziałem trochę nad tym i mi nic nie wychodzi..

No to daj ten niedziałający kod, w tagu dostępnym pod guzikiem z # popatrzymy gdzie są błędy.
« Odpowiedz #7 : 21:56 17/03/19 »
Tig3r2204 Offline
Hello World!

*

Wiecie co? Zauważyłem że wszyscy programiści/informatycy są bardzo uczciwi.. napisałem na kilku forach i każdy mi napisał że mi nie napiszę gotowca xD przepraszam że jestem nie uczciwy... Lubiałem informatykę kiedyś jak miałem z innym panem, lecz teraz nam dali takiego starego głąba który niby coś umie ale nauczyć to on nie potrafi i co jeszcze? Wymaga! Ostatnio uczyłem się na sprawdzian pół dnia( był to html ) i dostałem -4. Miałem kilka małych błędów, inni uczniowie którzy nie mieli prawie nic napisane dostali 3, a i jeszcze nasza klasa jest podzielona na dwie grupy z informatyki. Jedna czyli my mimo umiemy więcej, mamy gorsze oceny. Druga która nic nie robi mają 5 i 6 za nic. Więc mam trochę wylane na informatykę w tej szkole bo nie ma sensu się jej tu uczyć chce mieć dobrą ocenę żeby mieć świadectwo z paskiem które pomoże mi sie dostac do dobrej szkoły. Jestem w klasie 8 więc miejsca sa podzielona na gimbe i nas. Wiem że was to nie obchodzi, i pewnie nie przeczytacie tych wypocin. I wiem że pewnie bana dostanę..
« Odpowiedz #8 : 01:16 18/03/19 »
firemark Offline
Advanced Python User

**

Reputacja: 16

Wiecie co? Zauważyłem że wszyscy programiści/informatycy są bardzo uczciwi.. napisałem na kilku forach i każdy mi napisał że mi nie napiszę gotowca xD

Ja w sumie napiszę, ok. 200zł za godzinę bo jestem "15k" developer. Nie licz że dostaniesz coś za darmo z wyparzonym pyskiem

przepraszam że jestem nie uczciwy... Lubiałem informatykę kiedyś jak miałem z innym panem, lecz teraz nam dali takiego starego głąba który niby coś umie ale nauczyć to on nie potrafi i co jeszcze? Wymaga! Ostatnio uczyłem się na sprawdzian pół dnia( był to html ) i dostałem -4. Miałem kilka małych błędów, inni uczniowie którzy nie mieli prawie nic napisane dostali 3, a i jeszcze nasza klasa jest podzielona na dwie grupy z informatyki. Jedna czyli my mimo umiemy więcej, mamy gorsze oceny. Druga która nic nie robi mają 5 i 6 za nic. Więc mam trochę wylane na informatykę w tej szkole bo nie ma sensu się jej tu uczyć chce mieć dobrą ocenę żeby mieć świadectwo z paskiem które pomoże mi sie dostac do dobrej szkoły. Jestem w klasie 8 więc miejsca sa podzielona na gimbe i nas. Wiem że was to nie obchodzi, i pewnie nie przeczytacie tych wypocin. I wiem że pewnie bana dostanę..

Masz rację - nie obchodzi nas to. Nikogo nie obchodzą ludzie którzy nie potrafią X i zasłaniają się tym, że ich nikt nie nauczył. Zdarzyło mi się taką osobę nawet nie przyjąć do pracy (zamiast odpowiedzieć na moje pytanie to dowiedziałem się jakiego miał złego nauczyciela)
Myślę że większość starszych tutaj na forum nawet nie miała tego na informatyce - są/byli zapaleńcami którzy chcieli sami się nauczyć, robili to po godzinach, po szkole, uczyli się, eksperymentowali z kodem, pytali dlaczego to tak działa, a nie inaczej - czyli tl;dr sami pozyskiwali wiedzę. Ta wiedza jest bardzo ogólnie dostępna, nawet po Polsku - jest masę poradników czy książek - wystarczy tylko w nie sięgnąć.

A ty zamiast spróbować napisać program i się spytać jak zacząć, wolałeś tylko napisać jak bardzo jesteś pokrzywdzony - a to nie jest dobry krok na rynku pracy
« Odpowiedz #9 : 12:18 18/03/19 »
Guaz Offline
Professional Python User

Reputacja: 60

Zgadzam się z kolegą wyżej, jeśli 2 cię zadowala, to masz swojego 'gotowca'. W innym wypadku polecam pytać o to czego nie rozumiesz, są tu osoby które spokojnie ci to wytłumaczą - z takimi możliwościami chcieć to móc, wymaga to od ciebie i tak mniej niż samemu szukanie po internecie, więc pytanie jak bardzo ci zależy na świadectwie z paskiem.

I taki drobny pro-tip. Szkoła nie ma znaczenia. 'Lepsza' więcej wymaga, ale nawet z najgorszej jesteś w stanie wyjść z lepszymi wynikami (na przykład maturalnymi), to zawsze jest dążenie samemu do celu, bo 'lepsza szkoła' czy 'większe wymagania' nie włożą ci wiedzy do głowy, wszystko to samodzielna nauka, a jeśli myślisz o studiach, nikt nie spojrzy na szkołę, tylko na wyniki Uśmiech (Z 'lepszej' często będziesz miał słabsze)

Python 3.5+ / Mint

Daje wędkę zamiast ryby. Chyba że ktoś się chce czegoś nauczyć, wtedy chętnie pomogę każdemu.
Za rybę niestety trzeba zapłacić Z politowaniem.
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group