Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyStok #42 - wystąpią Łukasz Langa i Dominik Kozaczko
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Wgrywanie *kilku* zdjeć przez panel admina Django  (Przeczytany 78 razy)
« : 12:50 11/07/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Reputacja: 31

Jak rozwiążać następujący problem: chcę wgrać kilka zdjeć (zwykle 3..5, czasem jedno, a czasem 10) przez panel admina w Django 2.2. Nie wiem jak obsłużyć różną liczbę zdjęć w panelu admina (zmienna liczba pól ImageField lub FileField). Druga sprawa, jak po udanym uploadzie zdjeć obsłużyć ich przetwarzanie (chciałbym z użyciem pillow wykonać miniaturki, itp.)?

Dzięki za podpowiedzi!
« Odpowiedz #1 : 14:48 11/07/19 »
raydeal Offline
Expert Python User

Reputacja: 86

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o wgraniu kilku zdjęć i obsłużeniu różnej ich liczby, ale może StackedInline dla modelu gdzie masz zdjęcia jest rozwiązaniem. Zobacz na to rozwiązanie, może coś ci się przyda:
DropzoneJS
Jest szansa ze w necie coś znajdziesz co będzie gotowym albo prawie gotowym rozwiązaniem włącznie z robieniem miniaturek (thumbnails).
Sorl wygląda na ciekawe rozwiązanie i używane w adminie
« Odpowiedz #2 : 15:48 11/07/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Pisząc o kilku zdjęciach miałem na myśli, że ich liczba nie jest stała. Robienie miniaturek to nie problem, jedna linijka z użyciem Pillow, tylko jak to obsłużyć z poziomu panelu (użyć sygnałów Co? ). DropZone jest dość interesujący, ale SORL jest lepszy bo działa z panelem admina.

Dzięki!

« Odpowiedz #3 : 15:55 11/07/19 »
Rado Offline
Hello World!

*

Reputacja: 8

Z głowy...

photologue sprawdzałeś czy Ci pasuje?

Po za tym jest możliwość użycia muliselect czy coś takiego i wtedy możesz ładować zdjęć ile chcesz a w widoku odbierasz w liście zdjęcia i zapisujesz każde przechodząc 'forem' i klucz obcy dla każdego zdjęcia do galeri
« Odpowiedz #4 : 16:03 11/07/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Kiedyś mi się ta biblioteka obiła o uszy, ale nie znam jej....Z pobieżnego zapoznania się wygląda OK i współpracuje z edytorami np. z https://django-photologue.readthedocs.io/en/stable/pages/customising/admin.html#custom-rich-text-editors

Dzięki!
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group