Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Przeszukiwanie grafu w głąb  (Przeczytany 4140 razy)
« : 23:52 09/06/10 »
centrino Offline
Hello World!

*

Reputacja: -2

Witam.

Musze napisać pewien program w języku Python, ale jako że się nie znam i szczerze powiem język ten na pewno mi nie będzie potrzebny, lecz zaliczyć przedmiot muszę.

Ma to być program realizujący algorytm przeszukiwania w głąb, dla grafu o wielkości 40 elementów.

Tak wiec mam prośbę do forumowiczów mądrzejszych w tym temacie o pomoc w napisaniu tego programu.

Pozdrawiam.
« Odpowiedz #1 : 06:56 10/06/10 »
matiit Offline
Hello World!

Zobacz profil WWW
*

Reputacja: 7

Struktury danych:

http://code.google.com/p/python-graph/

Z tego co pamiętam jak ostatnio się tym bawiłem, to jest tam też implementacja kilku algorytmów, przeszukiwanie w głąb jest popularne więc powinno być. A jak nie to jak masz strukturę grafu, internet z opisem algorytmu, przykłady w pseudokodzie i innych językach, powinieneś dać radę. Jeśli nie, to pisz.
« Odpowiedz #2 : 09:31 10/06/10 »
LQC Offline
Python God

Reputacja: 226

Musze napisać pewien program w języku Python, ale jako że się nie znam i szczerze powiem język ten na pewno mi nie będzie potrzebny, lecz zaliczyć przedmiot muszę.

Twoje elementarne lenistwo jest porażające. Nie móc wyprodukować 20 linijek kodu po całym semestrze zajęć?! Rozumiem, że najlepiej jakby w ogóle nie uczyli w szkołach tych wszystkich rzeczy, które na pewno ci się nie przydadzą. Przecież można się nauczyć wykonywać jedną czynność i ją powtarzać nie myśląc zbytnio, bo głowa boli. No i oczywiście myślisz, że osoba sprawdzająca jest debilem i nie zauważy, że to nie ty napisałeś ? A może po prostu zaliczy ci z litości... Eh...

Kod
qrs qsf(tencu, fgneg=Abar):
   vs abg tencu:
       erghea []
   haivfvgrq = frg(tencu.xrlf())
   erfhyg = []
   vs fgneg vf Abar:
       fgneg = tencu.xrlf[0]
   juvyr Gehr:
       fgnpx = [fgneg]
       juvyr fgnpx:
           abqr = fgnpx.cbc()
           vs abqr va haivfvgrq:
               haivfvgrq.erzbir(abqr)
               erfhyg.nccraq(abqr)
               fgnpx.rkgraq(erirefrq(tencu[abqr]))
       vs abg haivfvgrq:
           oernx
       fgneg = haivfvgrq.cbc()
       haivfvgrq.nqq(fgneg)
   erghea erfhyg

Dołącz do projektu Wolnelektury.pl na github (open-source, pro publico bono)
« Odpowiedz #3 : 10:18 10/06/10 »
fijal Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Zapomniałeś dodać:

Kod
# -*- coding: rot13 -*-

W pierwszej linijce, inaczej nie działa. Ech, dziwny ten Python...
« Odpowiedz #4 : 10:38 10/06/10 »
DimmuR Offline
Moderator Globalny
Professional Python User

Reputacja: 88

@fijal
Myślę, że zostało to celowo pominięte by autor wątku choć trochę się wysilił i oszukał czym to może być zakodowane... Zepsułeś zabawę Smutny.

Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona - plpug.org
« Odpowiedz #5 : 14:23 10/06/10 »
cji Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 22

@LQC
Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że osoby sprawdzające takie prace maja gdzieś, czy autorem jest rzeczony student czy ktoś inny. Ma papier, podkładkę - wiec wpisuje ocenę, kropka.

A ja się ciągle waham jak reagować na takie zdania: "szczerze powiem język ten na pewno mi nie będzie potrzebny". Z jednej strony rzeczywiście może to być prawda, z drugiej - bardzo mi się nie podoba jako programiście...
« Odpowiedz #6 : 22:37 10/06/10 »
centrino Offline
Hello World!

*

Reputacja: -2

Panowie piszecie, że lenistwo, że to że tamto... trochę nie prawda. Po prostu ktoś sobie ubzdurał, że na moje stanowisko jest potrzebne wykształcenie po informatyce... a pracuje w Excelu ( tabeleczki, bazy , itp ) wiec mi naprawdę ten Python nie potrzebny ... muszę tylko ten przedmiot zaliczyć ... czyli zdać ten program o którym napisałem wyżej.

Wracając do programu wkleiłem kolego ten kod do Winga i jakoś nic nie poszło..., sądzę że trzeba jeszcze jakiś zbiór 40 elementowy utworzyć albo nie wiem... bo ciężko potem pokazać że to działa. Sądziłem że to prostsze będzie bo facet coś mówił że to można szybko napisać .

Więc prośba może któryś z was to prościej napisać? Dla was to chwila.

Pozdrawiam i z góry dziękuje Uśmiech.
« Odpowiedz #7 : 14:09 11/06/10 »
cji Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 22

@centrino
A o VBA słyszałeś? Umiejętność pisania skryptów dla Exela to też programowanie - a niewątpliwie jest przydatna nawet w codziennej pracy z tabelkami...

Funkcja przedstawiona przez LQC potrzebuje określonej struktury danych, na której ma operować. Z jej treści da się wywnioskować, jaki jest jej format i jak napisać przykładowy graf, dla którego ta funkcja zadziała. Btw: jest w niej błąd, graph.keys[0] zamiast graph.keys()[0], poza tym działa.

Dostałeś implementacje algorytmu, konkretnie depth-first traversal. Naprawdę powinno Ci to wystarczyć - potrzebujesz tylko zdefiniować słownik i w jednej linijce dopisać if i return w funkcji (bo miała wyszukiwać).
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2018 Polish Python Coders Group