Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: ##python.pl na FreeNode - ogarniamy zlot na Mazurach lub Podlasiu :>?
Szukaj Szukaj
Ankieta
Pytanie: Z jakiego edytora korzystasz?
IDLE Python - 96 (21.1%)
ConTEXT - 6 (1.3%)
Eric - 9 (2%)
Eclipse - 71 (15.6%)
Emacs - 8 (1.8%)
Komodo Edit - 17 (3.7%)
Vim - 67 (14.7%)
WingIDE - 7 (1.5%)
Inny - 104 (22.9%)
PyCharm - 65 (14.3%)
Netbeans - 1 (0.2%)
Microsoft Visual Studio (PTVS) - 4 (0.9%)
Głosów w sumie: 443

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do dołu
Drukuj
Wątek: Edytor dla programisty Python  (Przeczytany 127940 razy)
« Odpowiedz #30 : 16:43 16/05/08 »
Katharsis Offline
Administrator
Professional Python User

Zobacz profil WWW

Reputacja: 63

Od kilku dni korzystam z Wing IDE 3.1 Professional, zwanego również "samo piszącym kod IDE" Uśmiech i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Sporo narzędzi, wbudowany Interpreter, powłoka, bardzo dokładny system zgłaszania błędów oraz propozycji. Interfejs w 100% do zmodyfikowania (kolorystyka, czcionki, okna, układ). Co więcej bezpośredni dostęp do dokumentacji - bardzo fajna zaleta. Zakładki i wiele innych ułatwiających kodzenie bajerów.

Co jednak bardzo razi? Cena.

@Edit
Dodałem ankietę do tematu, zapraszam do głosowania.

PyStok - Białostocka Grupa Użytkowników Pythona - pystok.org
« Odpowiedz #31 : 23:35 20/05/08 »
Wielo Offline
Hello World!

*

Reputacja: 1

KDevelop

Pojawiła się ankieta, która zmusiła mnie żeby przyjrzeć się bliżej co częściej odpalam na Linuksie... czy oficjalne IDE Pythona czy... KDevelop. Jak dla mnie bardzo dobre środowisko (szczególnie do C/C++), ale w Pythonie tez da się spokojnie w tym pisać. Ciekawe jest, że istnieje specjalna *wersja* dla Rubiego tzn. KDevelop: Ruby, a dla Pythona nic takiego nie widziałem - chociaż może to tylko moje przeoczenie Mrugnięcie.

http://www.kdevelop.org/
« Odpowiedz #32 : 20:35 22/05/08 »
Sneek01 Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Chciałbym prosić o pomoc w konfiguracji programu PyScripter.

Jest on polecany jako jeden z lepszych edytorów Pythona. Jestem początkujący dlatego mam z nim problem. Chodzi mianowicie o to, że program nie wyświetla mi poprawnie polskich znaków w oknie edycji, ani w interpreterze Pythona w nim zawartym.

Czy jest jakaś możliwość aby to zmienić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
« Odpowiedz #33 : 21:06 22/05/08 »
Husio
Gość

Jest on polecany jako jeden z lepszych edytorów Pythona.

O wielu edytorach słyszałem a o tym nigdy. Nigdy też nie widziałem żeby ktoś polecał go jako dobre narzędzie do pisania w Pythonie.
« Odpowiedz #34 : 09:15 23/05/08 »
haggel Offline
Hello World!

*

Reputacja: 9

Sprawdziłem, w konfiguracji nie ma możliwości ustawienia wyświetlania polskich liter. Być może autor programu wykorzystuje alt+.... do uruchomienia jakichś funkcji, których nie opisał w menu programu.

Więc chyba pozostanie albo napisanie do autora projektu by poprawił błąd, albo zmiana edytora na inny ewentualnie pisanie kodu bez "ogonków" a później za pomocą funkcji "zamień" w programie zastąpienie wyrazów na właściwe.
« Odpowiedz #35 : 11:43 23/05/08 »
Sneek01 Offline
Hello World!

*

Próbowałem innej drogi. Włączony CapsLock + Shift + Alt + diakrytyk. Działa. Ale to cokolwiek uciążliwe rozwiązanie. Wypróbuję Vima i KomodoEdit. Zobaczę, który będzie mi bardziej odpowiadał.
« Odpowiedz #36 : 16:06 23/05/08 »
pigmej Offline
PPCG
Professional Python User

Reputacja: 50

Panowie pisałem trochę w PyScripterze i nie miałem problemów z polskimi znaczkami... Przynajmniej ich nie zaobserwowałem, ale nie wykluczam, że było to w jakiejś wcześniejszej wersji.  W każdym bądź razie pisałem w PyScripter i nie miałem problemów z polskimi znaczkami.

Jak będę miał możliwość to sprawdzę.
« Odpowiedz #37 : 18:32 20/06/08 »
moli Offline
Hello World!

*

Ja piszę w Eclispe Uśmiech. Na co dzień pracuję jako programista PHP i używam tego programu tak w pracy jak i w domu, więc w Pythonie, z pluginem devPy bodajże.
« Odpowiedz #38 : 01:04 21/06/08 »
riklaunim Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 34

Kate, Kdevelop Mrugnięcie, trochę bawiłem się też Komodo Edit.

« Odpowiedz #39 : 16:41 15/07/08 »
ryniek Offline
Advanced Python User

**

Reputacja: 26

Python IDLE lub Gedit. Przez dosłownie 2 minutki bawiłem się ActiveState ActivePython, ale jakoś wielkiej różnicy pomiędzy tym a Python IDLE nie zauważyłem.
« Odpowiedz #40 : 13:50 24/07/08 »
Anax
Gość
Witajcie.

Ja mam totalne trudności, aby połapać się o co chodzi generalnie w programowaniu - chciałbym zacząć Pythonem (na Windows), ale wychodzi na to, ze bardziej rozumiem w czym rzecz wykorzystując drobne ulepszenie w VBA dla Excela i Statistici (taki program do analizy statystycznej).

Niestety brak podstaw cały czas wprawia mnie w zakłopotanie. Nie pojmuje kompletnie o co chodzi z poszczególnymi narzędziami (język programistów jest wyjątkowo trudny i nieprzystępny dla laika) - powłoki, edytory, interpretery itd.

Czy możecie coś poradzić - gdzie o tym wszystkim przeczytać, tak z grubsza, aby zrozumieć do czego służy, każdy z tych narzędzi.

Powiedzcie jak zainstalować PythonCard czy codeEditor (nie wiem na czym różnica polega), którego ściągnąłem ze stron Heliona (bo oczywiście zacząłem od "Python. Od podstaw" - przykłady są tam na PythonCard, wiec czy można stosować IDLE - na czym polegają te różnice.

Pozdrowienia, Robert.
« Odpowiedz #41 : 16:39 24/07/08 »
Yakub Offline
Hello World!

*

Aby dowiedzieć się z grubsza co to jest powłoka, interpreter itp. poszukaj trochę na Wikipedii, na Google też jest tego sporo Uśmiech.

Instalacja PythonCard znajduje się na tej stronie:

http://pythoncard.sourceforge.net/windows_installation.html

codeEditor to edytor Pythona wchodzący w skład PythonCard.

Pozdrawiam
« Odpowiedz #42 : 16:42 24/07/08 »
ryniek Offline
Advanced Python User

**

Reputacja: 26

@Anax
Oto odpowiedź na Twoje pytanie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Python
« Odpowiedz #43 : 16:47 24/07/08 »
haggel Offline
Hello World!

*

Reputacja: 9

Witam.

Jeżeli chcesz zacząć od podstaw to proponuję PythonCarda zostawić na później. Najpierw musisz dobrze poznać składnię języka, zerknij sobie na stronę:

https://pl.python.org/

A tam znajdziesz artykuły, kursy, wykłady na początek to powinno wystarczyć.

Kod możesz pisać w IDLE Pythona lub jakimś innym edytorze. By zainstalować PythonCard po instalacji Pythona musisz zainstalować wxPythona a następnie PythonCarda.
« Odpowiedz #44 : 21:21 24/07/08 »
Anax
Gość
Dziękuje za szybką pomoc i wskazówki - jak najbardziej dostosuje się do nich.

Pozdrowienia, Robert.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2018 Polish Python Coders Group