Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyStok #42 - wystąpią Łukasz Langa i Dominik Kozaczko
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Stacjonarne szkolenia programistyczne  (Przeczytany 9102 razy)
« : 20:27 02/08/16 »
jundymek Offline
Professional Python User

Reputacja: 5

Programowania staram się nauczyć już od jakiegoś czasu, ale efekty moich prób są dalekie od oczekiwanych. Zacząłem się zastanawiać czy kursy/szkolenia stacjonarne są cokolwiek warte. Uczestniczył ktoś z forum w płatnych szkoleniach z tematyki szeroko pojętego programowania? Ceny są raczej zabójcze, z tego co pobieżnie przejrzałem w sieci, ale z drugiej strony jeśli można się czegoś nauczyć od doświadczonych programistów może warto... Znalazłem np. coś takiego: https://www.alx.pl/pl/prog-java-intro/ . Ktoś może uczestniczył w podobnym kursie?
« Odpowiedz #1 : 08:31 03/08/16 »
pythonCoder Offline
Hello World!

*

Reputacja: 1

Zainteresuj się kursami wideo na początek. To inna forma nauki niż czytanie, skoro wychodzisz z założenia że kurs stacjonarny może Ci pomóc to kurs wideo może być dobą alternatywą. Kursy stacjonarne w większości kosztują sporo, i trwają 2-3 dni po których nie nabędziesz wiedzy. Jeśli zaś zauważysz że Ci to nie idzie to może warto zastanowić się nad zmianą drogi kariery. W pracy programisty wiele razy napotkasz się na sytuacje gdzie będzie trzeba się uczyć na szybko nowych rzeczy i nie będzie czasu na kursy stacjonarne.
« Odpowiedz #2 : 10:49 03/08/16 »
jundymek Offline
Professional Python User

Zainteresuj się kursami wideo na początek.
Kilka takich kursów już przerobiłem, ale myślę, że praca z programistą, któremu można na bieżąco zadawać pytania jest czymś zgoła odmiennym.

Kursy stacjonarne w większości kosztują sporo, i trwają 2-3 dni po których nie nabędziesz wiedzy.

Kurs linkowany przeze mnie to około 70 godzin zajęć - czyli wcale nie tak mało. Kursy te to z tego co wyczytałem 5 dni po osiem godzin zajęć, potem 2 tygodnie przerwy i utrwalanie wiedzy samemu w domu, następnie kolejne 4 dni zajęć. Wydaje mi się, że jest to całkiem sensowne i w miarę intensywne szkolenie. Wiem, że programistą się po czymś takim nie stanie, ale myślę, że solidne podstawy można na takim kursie złapać. Fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma za sobą taki lub podobny kurs i może opisać swoje wrażenia.

Jeśli zaś zauważysz że Ci to nie idzie to może warto zastanowić się nad zmianą drogi kariery. W pracy programisty wiele razy napotkasz się na sytuacje gdzie będzie trzeba się uczyć na szybko nowych rzeczy i nie będzie czasu na kursy stacjonarne.

Moja kariera na dzień dzisiejszy nie jest w ogóle związana z programowaniem i pewnie jeszcze długo nie będzie. Uczę się tego wszystkiego, bo po prostu mi się to podoba...
« Odpowiedz #3 : 12:22 03/08/16 »
pythonCoder Offline
Hello World!

*

jakby się wypowiedział ktoś kto ma za sobą taki lub podobny kurs i może opisać swoje wrażenia.

To właśnie Ci je opisałem.

Może trzeba zadać pytanie: Z czym masz problem w programowaniu ? Czego chcesz się nauczyć na początek, i z czym idzie Ci średnio ?
« Odpowiedz #4 : 12:36 03/08/16 »
jundymek Offline
Professional Python User

To właśnie Ci je opisałem.

Wybacz. Odniosłem wrażenie, że nie uczestniczyłeś w takim kursie, tylko opisujesz swoje wyobrażenia. Jeśli masz coś podobnego za sobą to ok;)

Z czym masz problem w programowaniu ? Czego chcesz się nauczyć na początek, i z czym idzie Ci średnio ?

Problem mam z wytyczeniem określonej ścieżki nauki. Cały czas skaczę z tematu na temat, robię jakieś zadania na codewars, czasem wpadnę na jakiś pomysł i staram się napisać prosty program. Jednym słowem chaos i brak wytyczonego celu. Myślałem, że taki kurs może mnie jakoś ukierunkować, może zmobilizować, sam nie wiem...
« Odpowiedz #5 : 13:37 03/08/16 »
pythonCoder Offline
Hello World!

*

Nic takiego się nie stanie, o to musisz sam zadbać. Nawet jeśli takie szkolenie przeprowadzi Cię przez jakiś projekt to później i tak zostaniesz sam. Bez wyrobionych nawyków nie uda Ci się utrzymać zamyślonego kierunku.

Może zacznijmy od tego: co już umiesz ? Jakie projekty napisałeś ?
« Odpowiedz #6 : 13:42 03/08/16 »
Aule Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 14

Myślę że kursy zbyt wiele nie pomogą tylko najlepiej byłoby pójść np na jakieś studia podyplomowe które prowadza praktycy (studia które pokażą cały cykl życia programowania) i starać się nawiązać kontakty oraz starać załapać się do jakiejś pracy. Praca ułatwi naukę bo w końcu zapamiętasz to co masz robisz i chaos zniknie bo projekty będziesz miał narzucone Mrugnięcie Sam mam podobnie że nie wiem czego się uczyć i od czasu do czasu czytam sobie książki plus neta i robię jakiś projekt ale wszystko totalnie amatorsko.

« Odpowiedz #7 : 13:52 03/08/16 »
jundymek Offline
Professional Python User

Może zacznijmy od tego: co już umiesz ? Jakie projekty napisałeś ?

Hmm. Umiem szukać rozwiązań i jakoś składać to w jedną całość. Jeden z forumowiczów określił trafnie moje umiejętności jako "kopista". Coś w tym jest, bo za każdym razem szukam, szukam, znajduję w necie, dostosowuję do własnych potrzeb jakiś kod i umieszczam go w swoim programie. Oczywiście trochę uogólniam, bo naprawdę staram się rozumieć wszystko co piszę, ale zdarza się, że implementuję gotowe rozwiązania znalezione w sieci.

Co do projektów to na chwilę obecną napisałem sobie dwa proste programiki do pracy, które wyciągają i zliczają potrzebne dane z pliku excela. Jeden z tych programów (działający w terminalu) używam od kilku miesięcy i to co w pracy zajmowało mi 5 nudnych minut robię w 5 sekund, także pierwszy sukces jest...Mrugnięcie Kolejny program jest podobny (też wyciąganie danych z pliku ,xks), ale napisany z użyciem Tkintera. Tutaj niestety mam problem z py2exe - nie mogę go przerobić, żeby działał na komputerze bez zainstalowanego pythona. Ostatnio w wolnej chwili popisałem sobie programik do analizy seo (wyciąganie keywordsów z tagów na stronie - takie absolutne podstawy). Program w całości wkleiłem tutaj: https://pl.python.org/forum/index.php?topic=6651.0 . Oczywiście pisałem to tylko do nauki pythona.
« Odpowiedz #8 : 10:07 13/08/16 »
lulek Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 7

Judymek zbyt skromnie oceniasz swoje umiejętności. Faktycznie brak określonego celu jest problemem. Szukanie nawet gotowych rozważań w sieci to nic złego - taką możliwość daje internet i należy z niej korzystać. W zasadzie nie da się bezmyślnie przykleić fragmentu kodu i liczyć ze zadziała w innym projekcie.  Może pomyśl o studiach podyplomowych.
Jakiś czas temu uczęszczałem na inżynierie oprogramowania na AGH.  
http://home.agh.edu.pl/~inzopr/start
Zależało mi na wiedzy z pierwszego semestru wiec na tym zakończyłem - nawiasem mówiąc zaliczenie pierwszego semestru ze względu na brak czasu ostatecznie też nie doszło do skutku Uśmiech. Jakieś 30% osób było tam ne związanych z IT. Rzetelne przejście i zaliczanie takich studiów wydaje mi się możne być początkiem tego by może nawet myśleć o pracy związanej z programowaniem. Może bliżej siebie znajdziesz coś podobnego. Pisze to z perspektywy osoby która ma zapędy w programowaniu ale nie ma wykształcenia informatycznego i nie pracuje w IT.
« Odpowiedz #9 : 12:17 13/08/16 »
grzgrzgrz3 Offline
Hello World!

*

Reputacja: 19

Umiem szukać rozwiązań i jakoś składać to w jedną całość. Jeden z forumowiczów

To jest właśnie Twój problem, nie umiesz szukać rozwiązania. Jakbyś umiał to byś nie nastukał 173 postów pytając o pierdoły które można w kilka minut znaleźć.

Jeśli chodzi o szkolenia stacjonarne, to brałem udział w kilku, jednak tematyka była specjalistyczna, a nie uczenie podstaw. Osobiście jest to fajna odskocznia od pracy, gdy Twoja firma płaci za to. Jeśli chodzi o walory edukacyjne to ja nie wynoszę z takiej formy zbyt wiele. Jest to moja subiektywna opinia kilku kolegów z pracy ma na ten temat inne zdanie.

Masz jakieś tam podstawy może dobrym rozwiązaniem było by przestudiowanie dokładnie jakiejś książki aby usystematyzować poznane już podstawy.
« Odpowiedz #10 : 18:16 13/08/16 »
lulek Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 7

Jakbyś umiał to byś nie nastukał 173 postów pytając o pierdoły które można w kilka minut znaleźć.
Zapomniał wół, kiedy cielęciem był. Bez obrazy ale chyba powiedzenie pasuje ... Chichot
« Odpowiedz #11 : 09:41 14/08/16 »
sztosz Offline
Expert Python User

Zobacz profil WWW

Reputacja: 76

Też mi się nie wydaje że wypominanie komuś że zamiast szukać pyta jest fair. Sam czasem nie wiem nadal jak coś wyszukać czy naprawić. Czasem formułując pytanie na forum czy do kolegów z pracy przez sam akt formułowania znajduję odpowiedź, a czasem jednak ktoś musi mnie nakierować na odpowiedź. Z czasem po prostu zmienia się poziom skomplikowania problemu Mrugnięcie
« Odpowiedz #12 : 12:08 14/08/16 »
jundymek Offline
Professional Python User

To jest właśnie Twój problem, nie umiesz szukać rozwiązania. Jakbyś umiał to byś nie nastukał 173 postów pytając o pierdoły które można w kilka minut znaleźć.
Szukanie rozwiązania to również zadawanie pytań. Faktycznie nabiłem sporo postów i zdaję sobie sprawę, że część forumowiczów z takim "stażem" forumowym klepie kod lepiej ode mnie, ale wolę zapytać niż błądzić bez celu.

Co do mojego pytania o kurs to na razie odpuszczam. Wszyscy mi to odradzają, więc zachowam $$ w kieszeni i dalej będę sobie dłubał w kodzie po pracy. Poszukam czegoś online. Aktualnie przerabiam podstawy c++ i staram się sumiennie wykonać wszystkie zadania domowe z kursu: http://cpp0x.pl/kursy/ . Przynajmniej widzę, że zabawa z pythonem nie poszła do końca na marne - analogie pomiędzy językami sprawiają, że dużo łatwiej idzie mi z c++. Myślę, że bez Pythona musiałbym zadać 500 postów na forum, żeby ogarnąć podstawy podstaw...Mrugnięcie

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group