Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyData Warsaw 2017, 19-20 października - konferencja Data Science
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: co trzeba na staż i praktykę?  (Przeczytany 1932 razy)
« : 12:18 14/03/17 »
paweloskos Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

witam serdecznie,
został mi rok do końca edukacji na szczeblu szkoły średniej. po jej zakończeniu chciałbym dostać się na jakiś staż/praktykę  (interesuje mnie głównie web developerka). moje pytanie brzmi: jak duży wachlarz umiejętności muszę posiadać by na taki staż się dostać.

ogarniam w miarę python (cóż za zaskoczenie  Szok), robiłem parę projektów opartych o webowe micro frameworki oraz frameworki (django i flask) oraz kilka programów operujacych na GUI (tkinter oraz pythonowe wrappery Qt). zagadnienie TDD także mi znane i używane. z technologii czysto webowych to oczywiście html (także preprocessor jade), css (sass także w użyciu) no i naturalnie vanilla.js (korzystałem także z biblioteki jQuery). podczas tworzenia rest api opartych na flasku czy django, ogarnąłem sobie parę user interface frameworków (backbone, react, teraz ogarniam vue). wiadomo, że parę razy także się bootstrapa czy tam innego material designa lite'a użyło. poza tym to git i sql jak najbardziej też jest w użyciu.

czy z czymś takim mam szanse się gdzieś dostać?? które gałęzie należałoby rozwinąć bardziej??

p.s jeżeli chodzi o umiejętności lingwistyczne to wiadomo, że angielski komunikatywnie
« Odpowiedz #1 : 19:56 14/03/17 »
gbc Offline
Hello World!

*

Reputacja: 8

jeśli chodzi o webowy backend to raczej możesz już śmiało aplikować, jeśli dodatkowo masz projekty którymi możesz się pochwalić to nie widzę sensu poszerzania czegoś specjalnie. Musi mieć jednak na uwadze że mimo wszystko tak znajomość pythona, js i sql zostanie sprawdzona na rozmowie (i nie tylko w tym praktycznym wymiarze).
« Odpowiedz #2 : 21:22 14/03/17 »
DimmuR Offline
Moderator Globalny
Professional Python User

Reputacja: 88

@paweloskos

Wg mnie najważniejsze to (wg wagi):
- niesłomiany zapał do pracy (czyli 'musi ci się chcieć robić')