Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyStok #24 - 25 kwietnia, 18:00, Białystok!
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Raspberty pi2, problem z dokładnością GPS NEO M8N  (Przeczytany 63 razy)
« : 18:27 18/05/17 »
IceMAN92q Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Witam ponownie Duży uśmiech Od ostatniego czasu borykam się z problemem GPS’u NEO M8N podłączonego do mojej malinki. Według specyfikacji producenta dokładność pomiaru powinna miesić się w granicach 0,6 m - 0,9 m oraz pomiary powinny być odświeżane co 0.1 s (10Hz).

Mój problem polega na tym, że informacje są pobierane co 1s (a nie co 0.1) a dokładność ich jest bardzo niezadowalająca. W przeciągu minuty potrafi zmienić parametr o 10m, wszystkie parametry pływają, ich wykres przypomina sinusoidę o amplitudzie około 10m.
Może ktoś z was spotykał się kiedyś z podobnym problemem i jest mi w stanie pomóc.
Z góry dziękuje i liczę na was Uśmiech
Pozdrawiam Patryk.

« Odpowiedz #1 : 19:26 18/05/17 »
sig Offline
Professional Python User

Reputacja: 68

Sprawdź np za pomocą smartphone-a ile satelitów "widać" u ciebie, brat ma tak że tu drzewka, tam budynki i mu na podwórku ani smartphone-y ani też nawigacja z samochodu dobrego zasięgu nie łapią (z wyjątkiem ściśle określonych miejsc). A do dobrego pomiaru potrzebujesz conajmniej  4 satelitów (3 do wyznaczenia położenia z wysokością włącznie a 4 do sychnornizacji czasu, co jest ważne celem ustalenia dokładnej odległości od pozostałych widzianych).
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2017 Polish Python Coders Group