Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: PyStok #24 - 25 kwietnia, 18:00, Białystok!
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: py/pyw/exe vs. Windows7  (Przeczytany 86 razy)
« : 16:49 18/06/17 »
guest013 Online
Hello World!

*

Reputacja: 9

Zacznę od samiutkiego początku, bo chyba za mocno się zamotałem. Poniższy kod wyłącza komputer (windows 7) po sprawdzeniu warunków. Wrzuciłem skrypt do autostartu ale z każdym startem systemu włączało się okno cmd na fragment sekundy. To dawało możliwość wyłączenia skryptu - to była pierwsza porażka. Później doczytałem że należałoby użyć rozszerzenia *.pyw (no console) wraz z pythonw.exe - tu niestety też była porażka bo okienko cmd ciągle się odpala. Później zacząłem walczyć z exe-cami. Gdy wreszcie udało się zrobić sprawny plik bez żadnych errorów, to ku mojemu zaskoczeniu ... pojawiło się na chwilkę okienko cmd. I znowu nic. Czy ma ktoś może jakąkolwiek sugestię co i gdzie mogłem zrobić źle?

Kod
import time, os

today = time.strftime("%Y-%m-%d\n")
with open("newFile.txt", "r+") as file:
   file.write(today)
   data = file.readlines()[-1:-3:-1]
   if data[0] == data[1] == today:
       os.system("\""+"shutdown /s /f /t 60"+"\"")
   else:
       os.system("\""+"shutdown /s /f /t 3600"+"\"")

Expect nothing and you will never be dissapointed
« Odpowiedz #1 : 19:16 18/06/17 »
guest013 Online
Hello World!

*

Reputacja: 9

Dopiero pisząc powyższego posta wpadłem na pomysł gdzie błąd jest. Nie skrypt jest problemem a sam windows. Ponad dwie godziny ciągłego dłubania w google dało jednak pożądany efekt. Piszę dla innych sfrustrowanych. W każdym bądź razie, tu jest link z opisem jak uruchomić plik *.bat w trybie niewidocznym. A w pliku bat wpisałem plik exe. Sprawdziłem na sobie i jestem wreszcie zadowolony. Mogę sobie znaleźć nowy problem do rozwiązania Duży uśmiech

http://www.winhelponline.com/blog/run-bat-files-invisibly-without-displaying-command-prompt/

Expect nothing and you will never be dissapointed
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2017 Polish Python Coders Group