Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: PyCharm - maly problem z paczkami  (Przeczytany 1029 razy)
« : 00:29 12/01/18 »
Incls Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Witam,
Mam problem z PyCharm'em a mianowicie. Podczas próby odpalenia testu dla turtle otrzymuje następujący kod:
Kod
import turtle

a = turtle.Turtle()
komunikat:
Kod
"C:\Program Files\Python36\python.exe" C:/Users/Patryk/Desktop/python/Proj_1/Test.py
Traceback (most recent call last):
 File "C:/Users/Patryk/Desktop/python/Proj_1/Test.py", line 1, in <module>
   import turtle
 File "C:\Program Files\Python36\lib\turtle.py", line 107, in <module>
   import tkinter as TK
 File "C:\Users\Ptr\Desktop\python\tkinter.py", line 3, in <module>
   okno = tkinter.Tk()
AttributeError: module 'tkinter' has no attribute 'Tk'

Process finished with exit code 1
Ten sam kod sprawdzałem na defaultowym IDLE i tam bez problemu odpala się okno natomiast jedynie w PyCharmie mam taki problem. Próbowałem po przez Python>Project Interpreter zainstalować moduł ale otrzymuje następujący error:
Kod
Collecting turtle  Using cached turtle-0.0.2.tar.gz
   Complete output from command python setup.py egg_info:
   Traceback (most recent call last):
     File "<string>", line 1, in <module>
     File "C:\Users\Patryk\AppData\Local\Temp\pycharm-packaging\turtle\setup.py", line 40
       except ValueError, ve:
       except ValueError, ve:
                        ^
   SyntaxError: invalid syntax

----------------------------------------

Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in C:\Users\Patryk\AppData\Local\Temp\pycharm-packaging\turtle\
 enter code here
Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Szukałem w internecie ale nic konkretnego nie znalazłem : /
« Odpowiedz #1 : 19:10 12/01/18 »
Incls Offline
Hello World!

*

*bump* ktos cos?
« Odpowiedz #2 : 01:06 13/01/18 »
jwojtas Offline
Hello World!

*

Reputacja: 16

Masz chyba coś zepsutego z instalacją tkinter w pythonie i chyba ma to coś wspólnego z C:\Users\Ptr\Desktop\python\tkinter.py

jeśli to plik stworzony przez Ciebie to zmień jego nazwę, bo wygląda że tak jakoś leży na ścieżce importowania, że ten turtle go importuje i jest problem, bo to nie jest właściwy plik, np. nie ma w nim zdefiniowanego Tk

Ogólnie staraj się nie nazywać własnych modułów w pythonie tak jak jakieś wbudowane pythonowe (lub rób to umiejętnie / świadomie, np. we własnym pakiecie). Przykładowo - jeśli zrobisz gdzieś własny moduł math i potem gdzieś zrobisz import math to ktokolwiek czytając Twój kod będzie myślał, że chodzi o pythonowy moduł math. Całkiem co innego będzie jeśli zrobisz to jako np. import patrykpackage.math

Co do tego drugiego (invalid syntax): takie przechwytywanie wyjatkow jak w tym kodzie to nie zadziala po python 3 (chodzi o przecinek). Spowodowane jest to w Twoim przypadku (tak się domyślam po turtle-0.0.2.tar.gz), że instalujesz z pypi moduł turtle, który jest nie tym który chcesz użyć - ten który chcesz użyć nie wymaga instalacji, jest wbudowany, wystarczy jedynie
Kod
import turtle
w kodzie.

To tak na szybko, może coś pomoże.
« Odpowiedz #3 : 01:55 13/01/18 »
Incls Offline
Hello World!

*

Dzięki wielkie za pomoc! Faktycznie - teraz zauważyłem jak się nazywa plik : ) jakiś stary plik najwidzoczniej o którym już mi sie zapomniało. Dzięki za informacje
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2018 Polish Python Coders Group