Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności: ##python.pl na FreeNode - ogarniamy zlot na Mazurach lub Podlasiu :>?
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Nauka Pythona i nastepne kroki  (Przeczytany 557 razy)
« : 17:03 06/02/18 »
Mielu89 Offline
Hello World!

*

Reputacja: 3

Siema.

Pewnie będzie trochę przydługo za co na wstępie przepraszam. A o radę proszę programistów z zawodu.

Aktualnie mam wolną zimę, i postanowiłem się przekwalifikować. Niestety moje zasoby nie pozwalają na długi okres czasu takiej "laby". W związku z ofertami pracy wybralem web development jako ten prostszy i bardziej popularny. Brakuje mi jednak wiedzy czego się uczyć. Cel, dostać się na juniora, bądź staz->junior.

Aktualnie jestem po kursie Pythona. Wiadomo jak to kurs, podstawy bez bibliotek i to tylko lizniete. Ciężko zacząć tutaj juz coś działać.

Polecane rzeczy, to pisanie projektów, nauka biliotek, Django, bazy danych, Git, wzorce i TDD.

Projekty- ciężko zaczynać cokolwiek kiedy zna sie same podstawy. Podobnie z analizowaniem kodów na githubie.

Biblioteki, jak sie zaglądnie do dokumentacji to trzeba scrolowac by zobaczyć całą listę, a to tyko te na stronie. Pozatym język którym operuje dokumentacja raczej stworzony jest od programistów dla programistow Mrugnięcie zaczynając czytać pierwszą lepszą, w pierwszym zdaniu muszę klikać odnośnik do pojecia i sytuacja sie powtarza na nowej stronie.

Wiem że gdybym miał czas to bym sobie poradził bez takiego rozpisanie kroków. Straszną frajdę miałem przy podchodzeniu do pygame i z czasem pisania swoich gier poznawalbym kolejne części kolejnych bibliotek. 
Nie zrozumcie mnie źle, jestem pełny pokory i wiem że pewnych rzeczy nie przeskoczę w tydzień czy dwa. Ale mam bardzo dużą motywację, a czasu już nie, dlatego potrzebuje uczyć się tego co koniecznie. Na takim poziomie jaki jest konieczny by osiągnąć cel.

Co powinno być następnym krokiem? Django?
Czy warto iść dalej kiedy podstawy  są bardziej teoretyczne niż praktyczne?
Czy zacząć kodzic django i z czasem przyjdzie praktyka i w Pythonie i jego możliwościach razem z progresem frameworka. I tak samo przec do przodu potem z bazami danych i gitem.

Proszę o pomoc. Ogrom wiedzy, technologii i pojęć w tej dziedzinie jest przytłaczający.
« Odpowiedz #1 : 01:48 13/02/18 »
gr00by Offline
Hello World!

*

Reputacja: 4

Z czego przechodzisz na pythona? Skąd jesteś? Dlaczego nie masz czasu? Możesz odpisać na priv.
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2018 Polish Python Coders Group