Strona główna Polish Python Coders Group
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:
Szukaj Szukaj
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Wątek: Jak wspaniale, że powstała ta zakładka! :) Dziękuję Administratorowi :)  (Przeczytany 5323 razy)
« : 13:31 10/09/18 »
bartekch Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 6

I od razu pytanie Uśmiech
Od czego najlepiej zacząć zgłębianie tematu ML i A.I? Czy jest ktoś na forum, kto już siedzi w tym temacie?
Od siebie dodam, że programuję już od prawie czterech lat, więc zielony nie jestem Uśmiech
« Odpowiedz #1 : 14:29 10/09/18 »
raydeal Offline
Professional Python User

Reputacja: 81

Też się cieszę, że ta zakładka/grupa powstała i liczę na to że będzie się aktywnie rozwijać i przyciągnie więcej osób na to forum, które siedzą w uczeniu maszynowym.

Myślę, że jest co najmniej parę osób na tym forum które mają styczność z tym tematem np. ja Uśmiech
Ja osobiście polecam inicjatywę DataWorkshop i Vladimira - tu masz link do jego webinaru ML - od czego zacząć
Brałem udział w pierwszej edycji kursu i jestem mega zadowolony. Kurs jest zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych.

Poza tym jest kilka kursów na innych platformach e-learningowych - poszukaj na edx, udacity, coursera itp.
« Odpowiedz #2 : 14:49 10/09/18 »
DJangoL Offline
Professional Python User

Reputacja: 30

To subforum się przyda, powstało późno biorąc pod uwagę pozycję pythona w Data Science.
« Odpowiedz #3 : 00:55 01/10/18 »
gr00by Offline
Hello World!

*

Reputacja: 5

> Od czego zacząć

Zakupiłem ostatnio "Data Science i uczenie maszynowe" M. Szeliga (PWN) oraz "Python w analizie danych" W.McKinney (Helion).

Przed samym ML czy też budową systemów eksperckich jest data warehousing. Tu polecam właściwie Kimballa (oraz poznanie alternatywnego modelu Immona), a z rodzimej literatury "Hurtownie danych" A.Chodkowska-Gyurics (PWN).
« Odpowiedz #4 : 11:07 09/10/18 »
firemark Offline
Advanced Python User

**

Reputacja: 17

Ja bym polecił przykłady z http://scikit-learn.org/stable/auto_examples/index.html - jak ktoś jest ogarniety "matematycznie" to przykłady są cudowne proste. Naprawdę bardzo dobrze wytłumaczone
« Odpowiedz #5 : 12:28 09/10/18 »
DJangoL Offline
Professional Python User

To jest wyjątkowo dobra książka: Sebastian Raschka, Python. Uczenie Maszynowe

https://helion.pl/ksiazki/python-uczenie-maszynowe-sebastian-raschka,pythum.htm#format/d
« Odpowiedz #6 : 14:20 09/10/18 »
bartekch Offline
Advanced Python User

Zobacz profil WWW
**

Reputacja: 6

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Punkty rozdane Uśmiech
« Odpowiedz #7 : 18:13 20/03/19 »
DJangoL Offline
Professional Python User

"Zakładka" powstała, minęło kilka miesięcy i dyskusji żadnych nie widać Smutny Szkoda, bo temat jest ciekawy i liczyłem, że społeczność pythona podzieli się problemami, rozwiązaniami i innymi sprawami związanymi z ML / NLP i BD
« Odpowiedz #8 : 18:31 09/04/19 »
jakubm87 Offline
Hello World!

*

Reputacja: 0

Cześć,
ja od siebie mogę polecić „Eksploracja danych. Metody i algorytmy”, fajnie opisane podstawowe algorytmy, różnice w implementacjach, parametryzacja. Problem mam z książkami: „Metody i modele eksploracji danych”, „Metody i narzędzia eksploracji danych”. Obie napisane mało przystępnym językiem. Złotą malinę otrzymuje książka „Badanie danych. Raport z pierwszej linii działań”- fatalnie przetłumaczona, gdybym nie znał kontekstu i terminologii angielskie, nie połapałbym się o co w niej chodzi. Zresztą w przypadku książek Heliona często się to zdarza. 
Polecam kursy Pluralsight. Można trafić na wiele świetnych kursów dotyczących tematyki big data czy ML. W programie MS Visual Studio Dev Essentials jest miesiąc za darmo. Polecam również kanały na YT takie jak Data School czy DrNoureddinSadawi. Materiałów anglojęzycznych jest naprawdę sporo i są dobrej jakości.
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

© 2007 - 2019 Polish Python Coders Group